Anyssskovo blog
Důkazy nikdy nelžou

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

CSI Las Vegas

Pěknej článeček o vegasácích z této stránečky


neni sice nejaktuálnější, ale ani mi to nepřišlo..............


Zapomeňte na inspektora Columba, poručíka Kojaka nebo právníka Perryho Masona. Zapomeňte na všechny jejich "pravěké" postupy vyšetřování! Nová éra kriminalistiky právě nastala!


a dál


A s ní přichází speciální vyšetřovací týmz Las Vegas. Crime Scene Investigation (jak zní seriál v originále), patří vůbec k nejúspěšnějším seriálům poslední doby. Ostatně početná ocenění jako TV Guide Award či Zlatý glóbus mluví sama za sebe.Děj se točí, jak název napovídá, okolo kriminálních případů v Las Vegas. Vraždy, sebevraždy, přepadení, násilné činy... Jakmile je spáchán zločin, místo kolem musí být okamžitě uzavřeno a všem, kteří touží po "senzačním pohledu", je vstup zakázán.


A proč je na to kladen takový důraz? Ani ten nejmenší detail nesmí být zničen, odnesen nebo zašlápnut... Někdy dokonce vyjasnění případu závisí na jediném vlasu, chlupu, odhozené žvýkačce... Zkušenosti specialisty velice dobře naučily, že mnohdy výpovědi svědků zdaleka nemusí vést k pravdě.CSI vyjíždí den co den do těch nejtemnějších a nejnebezpečnějších míst rádoby "zlatého" města Las Vegas a za těch nejtěžších podmínek se snaží zajistit potřebné důkazy, aby pak v moderní laboratoři za pomoci nejnovějších vědeckých metod krůček po krůčku skládala celý případ. Hrdinové se dokonce nechávají inspirovat slavnými předlohami - vždyť některé metody už kdysi použil Sir Arthur Conan Doyle v Sherlocku Holmesovi.


A proč zrovna Las Vegas? Nebyla to náhoda, ostatně toto město patří v USA po kriminální stránce k těm nejaktivnějším... Policejní specialisty, orientující se v ohromujících maličkostech, vede šéf Gil Grissom. Snaží se, aby naprosto rozdílné spolupracovníky držel na uzdě a měl je pod kontrolou; sehrává onu známou úlohu "pana moudrého". Do týmu patří také Catherine Willows, která se sama stará o výchovu malé dcerky. Moderní žena, jež práci věnuje všechno... Černošský analytik Warrick Brown je ze všech nejvíce ctižádostivý a dost často sází na štěstí. Sympatický Nick Stokes zase s ostatními soupeří o to, kdo vyřeší případ jako první, a neustále měří síly s Warrickem. Dalším do počtu je kapitán Jim Brass z komise pro vraždy. Ten dříve patřil do týmu, metody používané při vyšetřování jsou mu ovšem trnem v oku. Sara Sidle je nejnovější členkou a i ona kolikrát nechává "nepsaná" pravidla plavat...I přesto, že jsou všichni posedlí svou prací a mají ji rádi, je každý z nich unikátem a rozmanité charaktery si divák zamiluje - nutno vyzdvihnout přesvědčivé herecké výkony dodávající zápletkám na realističnosti. Některé epizody doslova zamrazí, když si divák uvědomí, že ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá. Nemluvě o tom, že určité případy byly natočeny dle skutečných událostí. Seriál měl už od začátku neobyčejný potenciál. To je také důvod, proč k sobě přilákal několik věhlasných režisérů; za všechny jmenujme Quentina Tarantina.Dnes je už na světě pátá řada, ale tematika řešení případů závislých přímo na místě činu dala popud ke vzniku dalších dvou samostatných sérií - Kriminálka Miami a Kriminálka New York. Jste-li příznivci kvalitní, dobře odvyprávěné a vzrušující detektivky, určitěvás Kriminálka Las Vegas naláká před televizní obrazovky. Je třeba si zvyknout na některé novoty...

14.02.2008 19:59:02 | Autor: Anysssek | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TOPlist
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se