Anyssskovo blog
Důkazy nikdy nelžou

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

The Phantom of the Opera


Český název: Fantom opery

Motto: Láska která neumírá, hudba která je věčná

Typ filmu: muzikál

Rok výroby: 2004

Režie: Joel SchumacherPopis:


Hlas ji volá. Z temných koutů Opery, která je nyní domovem mladičké sboristky Christine Daaé (EMMY ROSSUM), povzbuzuje její mimořádný talent. Jen učitelka baletu, paní Giryová, (MIRANDA RICHARDSON) ví, že Christinin tajemný "Anděl hudby" je vlastně Fantom (GERARD BUTLER), znetvořený hudební génius, jenž obchází divadelními katakombami a děsí členy souboru. Temperamentní diva La Carlotta (MINNIE DRIVER) naštvaně odejde uprostřed kostýmové zkoušky na nejnovější inscenaci. Divadelním šéfům (SIMON CALLOW a CIARAN HINDS) nezbývá nic jiného než do světel reflektorů postavit Christine.

Její výkon uchvátí diváky při premiéře i Fantoma. Ten se rozhodne učinit svou oblíbenkyni operní hvězdu. Není však jediným mužem, který je mladou sopranistkou nadšen. Christine se zanedlouho začne dvořit bohatý divadelní mecenáš, vikomt Raoul de Chagny (PATRICK WILSON).

Byť je Christine svým charismatickým rádcem okouzlena, zároveň ji nepopiratelně přitahuje švihácký Raoul. To Fantoma mučí. Při dramatickém crescendu nezvladatelné vášně - zuřivá žárlivost a palčivá láska - mohou všechny tři přivést k bodu, ze kterého není návratu.

Fantom Opery podle románu Gastona Lerouxe vydělal v divadelní i ve filmové podobě po celém světě přes $ 3,2 miliard dolarů. Prodalo se více než 40 milionech nosičích původní alba The Phantom of the Opera, které se tak stalo nejprodávanějším albem všech dob. Získalo zlaté a platinové ocenění ve Spojeném království i ve Spojených státech. Jeho strhující melodie a citlivá hudba získaly producentovi a skladateli Andrew Lloydovi Webberovi a jeho spolupracovníkům mnoho ocenění a poct.

info o muzikálu z Wikipedie:

Inspirován hlasem svě manželky se Webber pustil do dalšího muzikálu. Libreto vzniklo podle románu Gastona Lerouxe Fantom Opery, vyprávějící známý příběh. Skladatel v tomto díle bohatě využívá symfonického orchestru, přičemž výrazně omezuje rockové postupy. Fantom Opery je dílo, v němž se snad nejvíce prokazuje úžasná melodičnost Webberových písní. Role Christiny Daaé napsal mistr na míru Sarah Brightman. Promiéra se konala roku 1986 a od té doby se muzikál v Londýně i na Broadwayi, (v lednu roku 2006 stal nejdéle uváděným muzikálem v dosavadní historii - od roku 1988), hraje dodnes. 

Andrew Lloyd Webber


 

 

Slavné melodie a scény:

Think of me

Christine v hlavní roli


Phantom of the Opera

ústřední melodie a moje neoblíbenější píseň

duet Fantoma a Christine


 

Music of the Night


All I Ask Of You

duet Christine a Raula


 

The Point of No Return

finální scéna s padajícím lustrem....+Phantom of the Opera- Sarah Brightman and Steve Harley

původní představitelé a původní znění

26.01.2008 19:58:59 | Autor: Anysssek | stálý odkaz

Komentáře

6 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TOPlist
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se