Anyssskovo blog
Důkazy nikdy nelžou

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Seison 2 (část I.)

12 dílků 2.řady pěkně s obrázkama 


2x01 - Bolehlav (Burked)
Grissom s celým svým týmem vyšetřuje smrt Tonyho Brauna, bohatého playboye a narkomana, který je nalezen mrtev ve svém domě. Na první pohled všechno nasvědčuje předávkování. Skutečně se zjistí, že před smrtí inhaloval heroin; případ se tedy zdá jasný. Grissomovi se ale něco nezamlouvá - a opravdu: při bližším ohledání těla se zjistí, že Braun byl v jisté chvíli před smrtí znehybněn omotanou izolační páskou. Zdá se tedy, že smrtelnou dávku heroinu či také jiných narkotik nemusel Braun požít zcela dobrovolně nebo vědomě. Navíc chybějí typické průvodní znaky předávkování, Tony má na hrudi podivné podlitiny a vůbec, proč je puštěná televize?
2x02 - Teorie chaosu (Chaos Theory)
Celý tým CSI vyšetřuje zmizení studentky, která se právě stěhovala z koleje místní univerzity a kdesi mezi dveřmi jejího pokoje a už čekajícím taxíkem se téměř beze stopy vypařila. ("To je molekulárně nemožné," tvrdí Grissom.) Během vyšetřování se tu a tam sice zdá, že vrah (ano, její tělo se později objeví) je už téměř zjištěn, nakonec se ale vždy ukáže průkazné alibi. Vyšetřovatelé začínají být bezradní a uvažují o "teorii chaosu" - o náhodné souhře okolností, která může mít nepředvídatelné následky. Ostatně život sám je dost nepředvídatelný - proč by nemohla být i smrt; souběh zdánlivě nevinných maličkostí, vedoucích k osudným následkům. Bude "teorie chaosu" pravdivá? A musí vždy u každé násilné smrti existovat konkrétní viník? Kdo ví?
2x03 - Šok (Overload)
Grissom vyšetřuje případ sebevraždy na staveništi nové věznice. Přesněji řečeno, šerif a stavbyvedoucí mají za to, že šlo o sebevraždu - a většina okolností nasvědčuje, že není co vyšetřovat. Grissom si to kupodivu nemyslí a zarytě pitvá i ty nejmenší nesrovnalosti, dokud se nedobere potvrzení toho, co si od počátku vytyčil jako pracovní teorii. Až i jeho kolegové mají dojem, že snad už ztrácí svou příslovečnou objektivitu. (Těžko si to nemyslet.) Byla to vražda, nebo nebyla? Došlo ke skutečnému zkratu, nebo jen cosi zkratovalo v Grissomově mysli? Mezitím se Nick a Katherine zabývají případem, kde také nemají v ruce o mnoho více k řešení než pár angorských vláken. Během terapie u psycholožky zemře čtrnáctiletý chlapec, a třebaže to psycholožka rozhodně popírá, stopy vláken z angorské deky na chlapcově spodním prádle by snad... možná... mohly naznačovat, že psychologické metody byly, řekněme, poněkud nekonvenční. Ale stačí pár chlupů na tak závažné obvinění? Co se vlastně při terapii odehrálo?


2x04 - Nos (Bully for You)
Nick a Sára slaňují ze záchranářské helikoptéry k ostatkům uzavřeným v jakési tašce. Dva měsíce, horko a uzavřený prostor... Zbytek týmu vyšetřuje vraždu studenta na toaletě jedné střední školy. Terorizoval některé spolužáky a na jejich účet bavil ostatní. Řada z nich tedy měla motiv se ho zbavit, ale jen jeden se opravdu schoval na záchodě a z úkrytu vystřelil. Ačkoli někteří jsou podezřelí od samého počátku, dopátrat se pravdy vyžaduje citlivý kriminalistický nos.
2x05 - Samá voda, přihořívá (Scuba Doobie-Doo)
Grissom, Sára a Warrick zjišťují, co se stalo v prázdném bytě, jehož stěny jsou všude kolem dokola potřísněny krví. Najít bývalého nájemníka není problém. Podezření vzbuzuje, že se pohřešuje jeho přítelkyně. Ale ta se brzy najde a krvavé skvrny dostanou komicky prostinké vysvětlení, to vše do 15 minut od začátku... Mezitím Nick a Catherine stojí před záhadou, odkud se vzalo tělo potápěče na stromě v horách, a aby bizarností nebylo dost, uprostřed lesního požáru.
2x06 - Krev nevinných (Alter Boys)
To, co vyšetřuje Grissom s Nickem a Sárou, se zdá být ne-li jednoduché, tedy jednoznačné od samého počátku: člověk pohřbívá zavražděné tělo a je chycen při činu. Všechny stopy zajištěné na místě činu tuto souvislost potvrzují. Co nevyznívá tak přímočaře, je trestní rejstřík onoho člověka, zejména v porovnání s jeho bratrem, násilným zločincem. Někdy je třeba věnovat povaze člověka aspoň takovou pozornost, jakou kriminalista habituálně věnuje povaze zajištěných stop. Ne vždycky si při této práci možná uvědomuje, jak velikou nese lidskou zodpovědnost. Tentokrát si to uvědomil velmi zřetelně: vždyť i jemu, nejen vyšetřovaným zločincům, může ulpět na rukou krev nevinných...


 2x07 - V kleci (Caged)
Když automobil závodí s vlakem, nemá mnoho šancí vyhrát. To, co zbylo z řidičky, odvezou na patologii a zbytky nerovného souboje prozkoumávají Catherine se Sárou. Grissom s Nickem se snaží zjistit, jak a proč zemřela restaurátorka vzácných tisků. Naleznou ji ležící na jejím uzamčeném, zamřížovaném pracovišti, aniž by bylo zřejmé, zda zemřela vlastním, nebo cizím přičiněním. Kamery tam nebyly, ale jistý záznam přece existuje: autistický zaměstnanec s fotografickou pamětí.
2x08 - Otroci v Las Vegas (Slaves of Las Vegas)
Co všechno se nenajde v dětském pískovišti. Onen hrající si mladý pár (nedělají tam bábovičky, na to je moc pozdě, či spíš brzy) jistě nepočítal se strnulým pohledem někoho třetího. Čerstvé jizvy a šlehy na nahém těle mladé ženy spolu se zbytky tekutého latexu ukazují na jiné herní prostředí. Grissoma a Catherine zavede vyšetřování do fetišistického klubu. Warrick a Sára se mezitím zabývají střelbou se zřejmě loupežnými motivy. Je to rutinní práce, při které tyto ostřílené kriminalisty máloco překvapí. Naproti tomu Grissom s Catherine zkoumají temná zákoutí lidské duše. Catherine ta o nich ví už dávno své. Grissom ovšem ke svým velkým rozpakům je dominou přečten skrz naskrz. Je prohlédnut, že hlavně nechce být prohlédnut. Ne že by se prozradilo, čím se ukájí (my to víme: knihami a brouky), ale je to jeden z těch mile osobních dialogů, ač mezi řetězy a kůží.
2x09 - Společná práce (And Then There Were None)
Konečně vidíme oba týmy pracovat zase společně. Catherine se Sárou vyrazily daleko do odlehlých končin nevadské pustiny vyšetřit vraždu prodavače v místnímobchodě. Zbytek týmu spolu s Grissomem zpracovává zločin mnohem nápadnější: vyloupení rušného kasina v době, kdy se nejvíce sází. Výstřely, výkřiky, zmatek. K zemi se kácí i jeden z lupičů. Ale spousta věcí v tomto případu není tím, čím se zdají být. Nakonec – ani tyto dva zdánlivě úplně odlišné případy nejsou vlastně dva, ale jeden.
2x10 - Ellie (Ellie) 
Warrick na vlastní kůži zkusí, co to je vést noční směnu. A řešit musí opravdové lahůdky. Vražda jakéhosi podvodníčka zavleče do vyšetřování i dceru kolegy Basse. Hezké děvče, ale na život má názory hodně odlišné od tatínkových. Brass se snaží být co nejprofesionálnější. Sara se rozjede po stopě téměř federální velikosti a zastavit ji dokáže jen jasné meze lasvegaských kompetencí. Rozuzlení je až zábavně nečekané.
2x11 - Co přináší trpělivost (Organ Grinder)
Stavitel Bob Fairmont byl nalezen už téměř mrtev v hotelovém výtahu. Na první pohled kriminalisté zjistí, že s tělem kdosi manipuloval a snažil se umírajícího obléci. Brzy zemře a příčina se zprvu jeví jako přirozená, později je odhalena otrava. Byla to jeho žena, nebo sekretářka? Nebo obě? Ale kriminalisté jsou zaskočeni, že než stačí smrt označit za vraždu, zesnulému jsou vyňaty orgány, darovány jiným příjemcům a po tělu nezůstane než hromádka popela. To jsou okolnosti poněkud ztěžující zdárné vyřešení, byť nikoli zcela znemožňující...
2x12 - Chlap jako já (You've Got Male)
Viděli jste někdy soukromé vězení? To není vtip ani nadsázka. Kromě ruky zákona ruku v ruce s rukou trhu samozřejmě uvidíme i naše CSI. Jedno místo činu se skrývá uprostřed vojtěšky. Když si Grissom prohlíží tělo mladé ženy v rouře kolektoru, Sára opodál objeví druhé. Primární místo činu je ale v domě obou sester. Nejlepší stopa vedoucí odtud je elektronická. E-maily vedou až do nápravného zařízení. Čerstvě propuštěný trestanec byl také na místě činu. Ale nebyl tam sám. Byl to opravdu on? Druhé, vlastně třetí místo činu, je také v přírodě, v lese. Catherine a Nickovi se nejprve zdá, že jakéhosi lovce střelili místo jelena. Ale co se zdá, to je sen. Okolnosti jeho smrti nevyhovují žádnému běžnému schématu. Skutečnost je opět zcela jiná (i když, upřímně řečeno, až tak mimořádná zase taky není).


20.01.2008 14:44:27 | Autor: Anysssek | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TOPlist
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se