Anyssskovo blog
Důkazy nikdy nelžou

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Další info o kpt.Brasovi


Jim Brass


Dělnický synek z New Yearsy James Brass se narodil v Netwarku 2.ledna 1951. Přesto, že měl slušné předpoklady pro studium, ocitl se jako teenager na nesprávné straně soudního systému, což pro něj znamenalo zkušenost, která jej dovedla k dráze muže zákona. Po službě u námořní pěchoty získal bakalářský titul v oboru historie na Seaton Hall a pak nastoupil na Oddělení vražd v Netwarku. Po dvaceti letech boje proti korupci vpolicejním sboru se rozvedený Jim začal cítit v práci jako vyvrhel a přesídlil do Las Vegas. Tam se zabydlil jako detektiv v oddělení vražd a později se stal vedoucím Kriminalistické laboratoře Las Vegas.


Bonmoty


O Jimu Brassovi jeznámo, že je schopen v každé situaci vtipkovat. Když byl tým kriminalistů pověřen vyšetřováním hrůzných chirurgických experimentů, konaných podle nacistických vzorů, pomohla Jimovým spolupracovníkům právě Brassova dlouholetá zkušenost zachovat klid a schopnost zůstat nad věcí, aby vytrvali i tváří v tvář příšerným zážitkům


Pouhá fakta


Kpt. Brass zažil za svou kariéru degradaci, postřelení, zradu i pronásledování. Jeho osobní život stál vždy ve tínu jeho služebních povinností a za to Jim zaplatil vysokou cenu. Pravým otcem jeho dcery je jiný muž - stalo se to v době, kdy Jim pracoval neustále přesčas. Dvakrát se dostal na operační stůl poté, co byl postrřelen únoscem rukojmíchh, a byl téměř prohlášen za mrtvého. Nic jej však nemůže odradit od odhodlání zajistit za každou cenu spravedlnost.


Nepostradatelní zaměstnanci


Při práci  v noční směně tráví Jim Brass většinu času bez denního světla. Pro člověka, který kdysy vyměnil spánek za striptýzové kluby  a bourbon, je práce v noci snadná. Od okamžiku, kdy omezil pití, si Jim váží relativního klidu řastných hodin, a to i přes to, že zločinci vždy zbývají právě na něj a noční směnu kriminalistů.


Samy spolu


Brass a Gil Grissom makí jednu věc společnou: oba jsou samotáři. Tím se u nich vytváří zvláštní pouto důvěry. Brass dal dokonce Grissomovi plnou moc pro vyřizování svých záležitostí. Grissom pak v důsledku toho mohl rozhodnout, že se zraněný a umírající Brass podrobí v nemocnici ristkantní operaci.


Marnotratná dcera


Jim se snažil po jednom zoufalém telefonátu najít svou dceru Ellie, s níž neudržoval prakticky žádné vztahy - a našel jí na ulici. Dokonce se mu nabízela, když zastavil u chodníku. Pokoušel se ji přesvědčit, aby tohoto způsobu života zanechala, ale bezúspěšně. 

17.01.2008 20:50:31 | Autor: Anysssek | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TOPlist
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se