Anyssskovo blog
Důkazy nikdy nelžou

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Další info o Grissovi


Gil Grissom


Gilbert Grissom se narodil jako jediné dítě středostavovské rodiny 17. srpna (a nebylo to dubna??) 1956 v Santa Monice v Kalifornii. Jeho otec učil botaniku na místní vysoké škole a své nadšení pro přírodní vědy přenesl také na svého zvídavého syna. Následkem toho si Gil představoval, že hra na doktora znamená pitvat malá uhynulá zvířátka, která našel v soudsedství. Grissomova cílevědomá matka zase vedla svého syna k lásce ke knihám. Ohluchla kvůli geneticky dané otoskleróze, když byl Gil ještě malý chlapec. Aby s ní mohl komunikovat, naučil se znakovou řeč. V dospělosti začal této degenerativní nemoci podléhat i Grissom. Díky chirurgickému zásahu a farmakologické léčbě se však podařilo devastující onemocnění zastavit.


Vůdce smečky
Roku 2000 převzal Grissom funkci vedoucího noční směny, týmu pěti hvězdných kriminalistů. Grissom, považovaný za společensky neobratného, je kritizován vedoucími pracovníky, například Conradem Eckliem, že nemá politický sluch. Když se do pracovních vztahů začaly vkrádat emoce, vyžadoval tento konflikt řešení, a tak Ecklie povýšil Catherine Willowsovou do funkce vedoucí denní směny a Warricka a Nicka přeřadil pod její velení.


Záliba
Grissom má doktorát z biologie a je jedním z 15 odborníků-entomologů ve Spojených státech. Často cestuje, ale má jen málokdy řádnou dovolenou. V čase, který tráví mimo Las Vegas se věnuje výzkumu, navštěvuje pracovní zasedání a přednáší o entomologii.
O Grissomovi je známo, že chce-li na chvíli uniknout tlaku vyvolanému obtížným případem, čistí se mysl jízdou na horské dráze.


Jedno z jeho


S přáteli jako je tento


Během jednoho vyšetřování důležitého případu vyšlo najevo, že Grissom býval chráněncem Phillipa Gerarda, bývalého kriminalisty. Který vyměnil práci v terénu za lukrativnější místo odborného poradce u soudu. Když Gerard použil osobní informace, jež vrhly na tým kriminalistů stín, musel se Gil věnovat důkladně důkazům, aby překazil pomstu svého bývalého lektora.Úcta a respekt


Grissom je respektovaný vůdce, který svou prací žije a dýchá. Je to perfekcionista, který od sebve samého i od všech okolo očekává jen skvělé výsledky. Členové týmu kriminalistů jsou často otráveni tím, jak se snaží získat jeho souhlas. Na člověka známého díky svým skvělým schopnostem pozorování a vnímání se často potýká s chápáním záhad lidských pocitů. Proto Grissom usiluje o určitý nezávislý postoj, kterým může bezpečně zkoumat okolní svět.


Grissomova pracovna
Již na první pohled je patrné, že se v pracovně Dr. Gila Grissoma odráží jeho první láska-entomologie. Většina zvěřince je vystavena nebo naložena do lihu, je zde však i řada dalších zvířáte, jež našla v kriminalistově laboratoři svůj domov. Spletitá mravenčí farma, exotická tarantule a tým švábů, cvičených pro závody - to je jen zlomek druhů, které lze najít v Grissomově "zoo".
Jeden z nejcennějších exemplářů bývala i "Slečna Piggy" - prasečí embryo naložené v lihu, kterou daroval Catherine u příležitosti jejího jmenování do funkce vedoucí denní směny.


.


Zvířecí magnetismus


Mladý Gil Grissom byl fascinován malými i velkými tvory a trávíval celé hodiny studiem hmyzu a prováděním improvizovaných pitev zemřelých koček a ptáků, které nacházel v okolí. Miloval všechny zvířata a ve věku pěti let napsal "Králi kovbojů" Royi Rogersovi, od něhož pak dostal osvědčení, které jemu i ostatním americkým dětem přiznávalo částečné vlastnický Rogersova koně Triggera.


Tajemství skryté v hádance 


Obsah Grissomovi pracovny je pro řadu laborantů zdrojem zvědavosti. Laborantka provádějící zkoušky DNA, Wendy Simmsová se jednou zeptala: "Máš tady ještě něco? Třeeba láhev tequily? Useknutou lidskou hlavu?" Grissom na to nevzrušeně odpověděl: "Nemám rád tequilu." Co tedy vlastně schovává ve své miniledničce? Je známo, že Grissom ve svém soukromém doupěti připravuje domácí směs prášku z červené popínavé rostliny pro náročné ůkoly při snímání otisků prstů.


Na rybách


Gil je náruživý čtenář a jeho knihovna je plná svazků nejrůznějších témat od vědy až po Shakespeara. Nad dveřmi míval Gil "rybářskou nástěnku", jakýsi panel ve tvaru ryby, zobrazující "ty, kteří uprchli". Fotografie a výstřižky z novin o pachatelích, kterým se podařilo týmu kriminalistů uniknout, představovaly rpo Grissoma stálou připomínku, že případy nejsou uzavřeny, dokud není vykonána spravedlnost.  

15.01.2008 22:05:13 | Autor: Anysssek | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TOPlist
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se